Fakultet elektrotehnike i računarstva
Uz FER kao nositelja studija i FSB kao partnera, u izvođenju programa sudjelovat će i nastavnici Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (MEF).
Pokretanje prvog diplomskog studija biomedicinskog inženjerstva u Hrvatskoj valja posebno sagledavati u kontekstu starenja društva i rastućih troškova liječenja u EU i u svijetu.
Tržišna vrijednost biomedicinskog inženjerstva u Europskoj uniji iznosi 110 mlrd. eura s gotovo 650.000 zaposlenih u oko 26.000 kompanija.
Po završetku studija, studenti će po prvi put moći steći kvalifikaciju "magistar inženjer/magistra inženjerka biomedicinskog inženjerstva" s pripadajućim stručnim nazivom "mag. ing. biomeding.".
Budući magistri inženjeri zapošljavat će se u poduzećima koja se bave razvojem, prodajom i podrškom biomedicinskih proizvoda te u privatnim i javnim zdravstvenim institucijama.
Novi diplomski studij biomedicinskog inženjerstva osmišljen je kako bi studentima pružio suvremeno obrazovanje koje integrira inženjerske principe s medicinskim znanjima.
Studenti se odabirom izbornih predmeta mogu usmjeriti u područja kao što su biomehanika, konstruiranje i proizvodne tehnologije u biomedicini, bioinstrumentacija, bioinformatika, znanost o podacima u biomedicini, informacijski sustavi u biomedicini i zdravstvu, obrada i analiza biomedicinskih signala, te obrada i analiza biomedicinskih slika.
Studijski program, konkurentan odgovarajućim studijima drugih svjetskih sveučilišta, traje dvije godine, a završava stjecanjem 120 ECTS bodova te izradom i obranom diplomskog rada.
Prva generacija studenata bit će upisana u akademskoj godini 2024./2025, a upisna kvota na ljetnom roku iznosi 30 studenata.