Ostalo

HULL o posljedicama pandemije COVID-19

Objavljeno 26.09.2022.

Hrvatska udruga leukemija i limfomi 

Imunokomprimitirane i imunosuprimirane osobe čine između 2 i 3 posto ukupnog stanovništva u Hrvatskoj te su ranjivije na zarazu i imaju lošije ishode s bolesti COVID-19 u usporedbi s općom populacijom, upozoravaju iz Hrvatske udruge leukemija i limfomi (HULL).
HULL o posljedicama pandemije COVID-19
 

Stoga je ovim osobama nužno omogućiti pristup dodatnim terapijskim mogućnostima, dodaju iz HULL-a.

Imunokompromitirane i imunosuprimirane osobe za razliku od većine populacije ne mogu steći imunitet na COVID-19 cijepljenjem.

Najčešće su to osobe koje žive s rakom krvi, osobe transplantiranih organa, osobe s autoimunim oboljenjima, osobe s primarnim imunodeficijencijama, osobe na dijalizi i osobe s rakom solidnih organa.

S obzirom da rješenje ovog problema postoji i prihvaćeno je od regulatora i kreatora javnih politika u zdravstvu na razini EU, u HULL-u smatraju kako je nužno osigurati veću sigurnost toj populaciji u našem društvu, a istovremeno smanjiti mogućnost mutacije virusa.

Ovo je jedno od pitanja oko kojeg su se složile organizacije pacijenata i stručna liječnička društva.

Sve vijesti vezane uz ovu temu pronađite ovdje
(1)
5.0 od 5

Priručnik bolesti

Odaberite grupu bolesti ili pretražite po ključnoj riječi
Priručnik bolesti sastavljen je kako biste se brzo informirali o bolesti koja vas zanima. Određene bolesti posebno su obrađene u okviru skupine na Mapi tijela kojoj pripadaju te ih svakako potražite.

vezani članci

Test erektilne funkcije

Ispunite upitnik procjene erektilne funkcije. Test erektilne funkcije Kvaliteta spolnog života jedan je od najvažnijih segmenata kvalitete života muškarca.

IPSS UPITNIK

Ispunite upitnik procjene tegoba mokrenja. IPSS UPITNIK Poremećeno mokrenje često vezuje uz sebe i poremećaje kontinencije te seksualnih funkcija.