Izvor: Zaklada Sierra
Od travnja 2012. u prostoru Klinike za dječje bolesti Zagreb u Klaićevoj ulici (KBC „Sestre milosrdnice") tim psihologa pod vodstvom univ. mr. Marte Benko, specijalistice kliničke psihologije vodit će sljedeće psiho-terapijske grupe: terapija umjetnošću za djecu od 12-18 godina, grupa za rad na samopoštovanju za djecu od 12-18 godina i grupa za podršku roditelja djece oboljele od kroničnih i rijetkih bolesti. Uz navedeno, provodit će se individualna psiho-terapija igrom za djecu od 4-12 godina.
Prijave i informacije su radnim danom od 12-16 sati na broj 01/3881148 ili putem e-maila na adresu info@zakladasierra.hr. Potrebno je ispuniti prijavnicu koja se nalazi na web-stranici Zaklade. Broj mjesta je ograničen.
Svi zainteresirani bit će uključeni u kratak inicijalni postupak sa svrhom pružanja detaljnijih informacija o radionicama te procjene adekvatnosti programa za potrebe korisnika.
OPIS RADIONICA
RADIONICE SAMOPOŠTOVANJA
Kroz ciklus od 12 radionica, temeljenih na principima kognitivno-bihevioralne psihoterapije, naučit ćemo kako prihvatiti sebe, kako uočiti svoje jake strane i kvalitete, kako realno sagledati vlastite pogreške, kako se zauzeti za sebe na neagresivan način... i još puno toga!
TERAPIJA UMJETNOŠĆU - kreativne radionice za djecu i mlade
Ukoliko je Vaše dijete stidljivo i nesigurno, teško se izražava riječima ili je sklono "skrivanju" iza riječi, zabrinuto je i pod stresom, osjeća nezadovoljstvo bez poznatog razloga ili se jednostavno voli kreativno izražavati, postoji zabavan način da se osnaži, naučiti koristiti svoje potencijale i stekne nove prijatelje
TERAPIJA IGROM
Igra je nužna za razvoj djece te je prirodan način da se djeca izraze. Ne-direktivna terapija igrom (ili terapija igrom orijentirana na dijete) metoda je pomaganja djetetu s ponašajnim i/ili emocionalnim problemima da pomogne samo sebi. Daje im mogućnost da „odigraju" svoje osjećaje i konflikte s ciljem razrješavanja problema.
GRUPA PODRŠKE ZA RODITELJE KRONIČNO BOLESNE DJECE
Iako svaka obitelj s kronično bolesnim djetetom ima svoju priču, brojna su pitanja i teme zajedničke svim roditeljima kronično bolesne djece. Stav prema bolesti i reakcije djeteta snažno su povezane s ponašanjem roditelja. Ako je roditelj napet, prestrašen, tužan, ljut takvo ponašanje poprimit će i dijete što će negativno utjecati na njegovo stanje, tijek bolesti i ozdravljenje.